حقیقت این است که دور زدن دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی کار ساده ای نیست.

اگر یک نفر بخواهد کاری کند که دستگاه را به اشتباه بیندازد، لازم است که یک مدلی از اثر انگشت خودش را تهیه کرده و این مدل را در اختیار فرد دیگری بگذارد و فرد دیگر آن را روی دستگاه بگذارد و دستگاه را به اشتباه بیندازد.

چند نکته وجود دارد:

  • نکته ی اول:

اینکه ایجاد این مدل، خودش کار سختی است و احتمال دارد این مدل با اثر انگشت شما هم خوانی نداشته باشد؛ چون این مدل در یک پروسه ی غیر صنعتی تولید می شود. این عدم تطابق اغلب وجود داشته است

  • نکته ی دوم:

اینکه تهیه ی این مدل امکان دارد چند مرحله داشته باشد و انجام دادنش کار سختی باشد.

  • نکته ی سوم:

اینکه اصلاً امکان دارد این دستگاه حضور و غیاب شما این مدل را نشناسد و قبول نکند. چون برخی از دستگاه های حضور و غیاب هستند که قابلیت این را دارند که اثر انگشت زنده را تشخیص می دهند و اگر شما از یک مدل سیلیکونی که روی آن اثر انگشت است را روی دستگاه بگذارید، این ها تشخیص می دهند و اثر انگشت را لحاظ نمی کنند؛ در نتیجه، ثبت ترددی انجام نمی دهند. پس با این حساب، ایجاد و شناسایی این اثر انگشت کار سختی است.

  • نکته ی چهارم:

شاید شیوه ی دیگری که به نوعی بشود دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی را دور زد، این است که شما یکی از انگشتان دستتان را برای فرد دیگری تعریف کنید تا بتواند از آن استفاده کند؛ یعنی در هنگام ثبت اسکن اولیه ی اثر انگشت، به طور مثال شما انگشت کوچک تان را تعریف کنید برای فرد دیگری (برای یکی از همکارانتان) و انگشت اشاره تان را برای خودتان تعریف کنید.

به این ترتیب، شما می توانید دستگاه را دور بزنید. به این ترتیب، دستگاه به اشتباه می افتد و برای هر دو فرد تردد ثبت می کند. این شیوه ی ساده تری است؛ اما لازم است که شما این دسترسی را داشته باشید که بتوانید اثر انگشت خودتان را برای دیگری تعریف کنید و لازم است که به طور مثال، رمز ورود به منوی دستگاه را داشته باشید؛ رمز ورود به منوی تعریف کارکنان و تعریف اثر انگشت را داشته باشید.

تمام این موارد نیز محدودیت هایی را برای شما ایجاد خواهد کرد. در کل باید گفت که دور زدن دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ، کار ساده ای نیست و به همین علت است که هنوز این دستگاه به عنوان یکی از پرفروش ترین و دلخواه ترین دستگاه ها برای مشتری ها است.

 

دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *