خلاصه ای از تاریخچه جهان گستر پارس

شاید بتوان گفت لزوم کنترل ورود و خروج  پرسنل و ارزیابی عملکرد آنان  همزمان با ایجاد تقسیم کار توسط آدام اسمیت احساس می شد ولی دیر هنگام تر و در اواخر قرن ۱۹ میلادی بود که دستگاه های حضور و غیاب پا به عرصه وجود نهادند .

در آعاز در سال ۱۸۸۸ میلادی نحستین دستگاه از این دست به بازار آمد و در همان سال دومین دستگاه حضور و غیاب هم برای رقابت به میدان آمد. اختراع دو محصول در یک سال را می توان نشانه ایی دانست که نیاز به این محصول را در آن دوره به خوبی نمایش می دهد.

حدود شش سال بهد و در سال ۱۸۹۴ اولین دستگاه حضو غیاب کارتی اختراع شد و این دستگاه که به ساعت ورچستر معروف شد قادر بود یاعت ورود و خروج پرسنل را بر روی کارت هایی مقوایی و مستطیل شکل چاپ نماید. بعدتر و درسال ۱۹۱۱ با ابتکار آی بی ام دستگاه ی حضور و غیاب به بسیاری از بنگاه های صنعتی و اقتصادی راه یافتند ولی دستگاه های تمام اتوماتیک در سال ۱۹۳۸ به بازار آمدند و می توانستند با دقت دقیقه ورود و خروج پرسنل را ثبت و نگهداری کنند.

با افزایش دقت دستگاه او تعداد پرسنل سازمان ها ثبت اطلاعات حضور و غیاب پرسنل به چالشی تبدیل شد که برای حل آن فناوری کارت های بارکد دار به کمک آمد چراکه با این کارت ها سازمان ها برای انجام محاسبات با استفاده از سامانه های الکترونیکی، نیازی به ثبت مجدد اطلاعات نبود و انتقال اطلاعات به سادگی و سهولت انجام می شد. در این فناوری برای نخستین بار اطلاعات مربوط به ورود و خروج پرسنا با استفاده از کد های دیجیتالی از دستگاه خارج می شد.

کمی بعد کارت های بارکد دار جای خود را به کارت های مغناطیسی داد ولی این کارتها  نیز بخاطر مشکلاتی نظیر آسیب پذیر بودن جای خور را به کارت های هوشمند بدون تماس دادند .

اکنون زمان آن رسیده بود که سازمان ها به منظور ایجاد دقت بیشتر و در راستای خطا ناپذیر کردن سامانه ها از مشخصات زیستی برای احراز هویت افراد استفاده می کردند لذا اولین نسل سنسور های تشخیص اثر انگشت که سنسورهای خازنی بودند به بازار آمدولی به سرعت جای خود را به سنسور های نوری دادند چرا که سنسور های خازنی بسیار خش پذیر بودند و به با ایجاد کوچکترین خراش در سطح سنسور عملکرد آن مختل می شد ، لازم به ذکر است امروزه هم استفاده از این سنسور ها در برخی از وسائل شخصی همچنان ادامه دارد. اگرچه فناوری تشخیص اثر انگشت نوری هم محدودیت های دارند ولی با وجود همین محدودیت ها این فناوری هنوز به عنوان یکی از شیوه های موثر و مناسب برای احراز هویت استفاده می شود و همچنان در دستگاه های حضور و غیاب استفاده دارند.

با پیشرفت هایی که در عرصه نرم افزار بوجود آمد فناوری های احراز هویت نیز وارد فاز جدیدی شدند با کمک الگوریتم های نرم افزاری و با کمک دوربین های مجهز به فناوری مادون قرمز فناوری تشخیص چهره به بازار معرفی شدبه این ترتیب با حذف تماس فیزیکی بین کاربر و دستگاه این فناوری توانست در بسیاری از عرصه ها محدودیت های تشخیص اثر انگشت را پشت سر گذارده و جایگزین سنسورهای اثر انگشت گردد، اگرچه برای کاربرد های خاص و با امنیت بالا امروزه سامانه های تشخیص عنبیه مورد استفاده قرار می گیرد.

همزمان با پیشرفت سخت افزار ها ، نیاز های سازمان ها هم گسترده تر شدند و این بار این نرم افزار بود که به کمک سازمان ها شتافت و  اجرای بسیاری از فرآیند هایی را که تا آن زمان بوسیله انسان ها انجام می شد را برعهده گرفت.

به این ترتیب  تلفیق دستگاه  های حضور و غیاب و نرم افزار باعث شد تا نیاز های  سازمان های جدید و بزرگ پاسخ داده شود و فصل جدید ی از نظارت بر تردد و حضور و غیاب کارمندان و ارزیابی عملکرد ایشان آغاز شد.

توانایی کلیدی برند و تولیدی جهان گستر پارس چیست؟

انجام شخصی سازی های مورد نظر مشتری در حوزه نرم افزار و برآورده کردن نیاز های وی بصورت خاص (شخصی سازی نرم افزار) شاید مهمترین توانایی کلیدی شرکت باشد که ناشی از ساختاری منعطف و معماری مناسب، و استفاده از ابزار های برنامه نویسی open source  در این نرم افزار است،یکی از مهمترین توانایی های این شرکت می باشد. بی شک این مزیت تنها در سایه تخصص و تجربه دست یافتنی گردیده.

همچنین تولید دستگاهایی با عملکرد بسیار خوب و قابلیت استفاده در زمان طولانی که نیاز های مشتریان را نیز در حوزه سخت افزار پوشش می دهدتوانمندی دیگر شرکت جهان گستر است.

جهان گستر تنها شرکتی است که در عرصه حضور و غیاب به معنی واقعی کلمه سازمان خدمات پس از فروش یکپارچه و سراسری داردو این امر تنها با بهره گیری از شبکه وسیع نمایندگان این شرکت دست یافتنی شده است.

طرح و نقشه جهان گستر پارس برای آینده؟

توسعه و تکمیل  نرم افزار جامع منابع انسانی رادن و ارائه خدمات در سایر حوزه های مدیریت منابع انسانی به مشتریان مهمترین طرح شرکت برای آینده است .

وجوه تمایز محصولات جهان گستر پارس نسبت به سایر رقبا چیست؟

تجربه در زمینه حضور و غیاب و شناخت نیاز های مشتریان و پاسخ گویی این نیازها از طریق نرم افزار و  دستگاه های حضور و غیاب و سامانه جامع و یکپارچه خدمات پس از فروش در سطح کشور ، در کنار نرم افزاری کارآمد که کلیه نیاز های مشتریان را پاسخ گو است و دستگاه هایی با طول عمر بالا و کیفیت ساخت ایده آل  خدمات ارائه شده توسط شرکت را از سایر رقبا متمایز می کند.

باید اذعان کرد برند جهان گستر بزرگترین سبد محصول را در بین تمام رقبا دارد و تنها در سامانه های حضور و غیاب دستگاه های V800 و رادن ( Raden ) و سری دستگاه ای تشخیص چهره RF هر یک نسبت به سایر رقبا از قابلیت های منحصر به فردی بهره می برند که در ادامه بیشتر به آنها می پردازیم:

الف ) دستگاه حضور و غیاب V800 این دستگاه را می توان پرفروش ترین دستگاه حضور و غیاب در کشور دانست دستگاهی که با توجه به کیفیت ساخت بالایی که دارد طول عمری بیشتر از ده سال را پوشش می دهد دستگاهی که شاید شناخته شده ترین دستگاه حضور و غیاب در کشور می باشد.

ب) دستگاه رادن ( Raden) این دستگاه به هیچ شکی آراسته ترین ظاهر را در تمام دستگاه های حضور غیاب دارد و ظراجی بسیار زیبای آن نظر تمام کسانی که نگران آراستگی محیط کاری خود هستند را به خود جلب می کند و علاوه بر زیبایی این دستگاه امکاناتی منحصر به فرد نظیر بهره گرفتن از کلید های عملیاتی خاث مثل مشاهده تردد های هر فرد از طریق دستگاه و امکان ویرایش آخرین تردد و ثبت ترددی جدید از طریق دستگاه و بدون نیاز به نرم افزار امکاناتی هستند که هیچ دستگاه دیگری به مشتریان اراده نمی کند .

ج) دستگاهای تشخیص چهره سری RF با قابلیت عملکرد در محیط های پر نور ( تا ۳۰۰۰۰ لوکس نور در محیط) از فناوری منحصر بفردی بهره می برند که این دستگا ها را از تمامی رقبا متمایز می کند.

اهداف جهان گستر پارس

ارتقاء روزافزون سطح کیفیت خدمات و محصولات همراه توسعه نرم افزار منابع انسانی جامع رادن در زیرسیستم های :

۱- جذب و استخدام

۲- کارگزینی و صدور احکام

۳- محاسبه و پرداخت حقوق و مزایا

۴- رفاه و درمان

۵- آموزش

۶- امور بازنشستگان

۷-نظام پیشنهادات و انتقادات

چکیده ای از فعالیتها در نمایشگاه های داخلی و خارجی ؟

شرکت جهان گستر در سال های ۹۴، ۹۵و ۹۶ در نمایشگاه سالانه الکامپ تهران حضوری پرنگ و موثر داشت  و علاوه بر معرفی محصولات و خدمات جدید خود به بازدیدکنندگان با برگزاری کارگاه ها و سمینار های مختلف سعی در ارتقاء سطح دانش بازدیدکنندگان نیز داشت.ازجمله این سینار ها می تواند به سمینار آشنایی با اینترنت اشیا که توسط آقای دکتر جلالی استاد دانشگاه علم و صنعت ایران ارائه شد نام برد .

ئر عرضه نمایشگاه های خارجی علاوه بر شرکت در نمایشگاه Gitex  در دبی ( امارات متحده عربی) این شرکت در نمایشکاه صنعت ایران در هوانا ( کوبا ) هم شرکت نموده است.

دلایل استفاده از محصولات جهان گستر پارس

در استفاده از سامانه حضور و غیاب سه عامل اساسی را مشتریان باید در نظر داشته باشند اول اینکه دستگاهی در اختیار داشته باشند که در شرایط محیطی ایشان عملکر خوبی داشته باشد و  نرخ خرابی و یا بازگشت به گارانتی پایینی داشته باشد همچنین از ایمنی بالایی برخوردار باشد که تمامی این خصایص در دستگاه های شرکت جهان گستر وجود دارد.

مهمتر از  دستگاه حضور و غیاب ، نرم افزاری است که وظیفه تحلیل داده های به دست آمده از دستگاه را بر عهده دارد این نرم افزار باید قابلیت تعریف انواع شیفت ها و ساعات کاری را داشته باشد و در محاسبات کارکرد پرسنل دقت کامل داشته باشد و رابط کاربری ساده و کاربردی داشته باشد، کلیه این ویژگی ها در نرم افزار های جهان گستر فراهم می باشد.

علاوه بر اینها کیفیت خدمات پس از فروش شاید مهمترین ویژگی یک سامانه حضور و غیاب می باشد چراکه این خدمات است که امکان بهره برداری مناسب و با کیفیت از دستگاه و نرم افزار را در اختیار مشتریان می گذارد و ایشان در مشکلات احتمالی کمک می نماید .