نحوه تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب چگونه است ؟

باید گفت که برای نحوه تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب ، دو حالت کلی وجود دارد:

حالت اول نحوه تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب با استفاده از یک کامپیوتر است؛

یعنی شما بین دستگاه حضور و غیاب و کامپیوترتان، ارتباطی برقرار کنید و مستقیم نرم افزار حضور و غیاب از روی آن کامپیوتر با دستگاه حضور و غیاب در ارتباط باشد و اطلاعات آن را تخلیه کند.

در این حالت، شیوه های مختلفی ممکن است استفاده شود؛

به‌طور مثال، از پورت های سریال استفاده شود، مثل RST32 یا RS485 که هرکدام محدودیت ها و مزایای خاص خودشان را دارند؛

یا اینکه با استفاده از کابل شبکه، این ارتباط برقرار شود یا دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب، هرکدام در یک شبکه قرار داشته باشند و از طریق آن شبکه ها (با سویچ و ارتباطاتی که در شبکه تعریف شده) این ارتباط برقرار باشد؛

یا از طریق وای فای و ارتباط بی سیم، کامپیوتری که نرم افزار در آن وجود دارد و با دستگاه در ارتباط باشند.

این حالت اول است که پورت های مختلف را می توانید درگیر داشته باشید و از طریق پورت ها با هم ارتباط داشته باشید.

در این حالت، نرم افزار مستقیم به دستگاه وصل می شود، اطلاعات ترددها را از آن دریافت می کند، محاسبه می کند و به شما گزارش خواهد داد.

حالت دیگر نحوه تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب :

این است که ارتباط مستقیمی از طریق کابل، از طریق شبکه وای فای، بی سیم هر آن چیزی دیگری، بین دستگاه و نرم افزار وجود نداشته باشد.

در این حالت، شما از گزینه ی دوم استفاده کنید و آن این است که از طریق یک حافظه ی جانبی مثل اس دی کارت یا مثل فلش مموری، اطلاعات دستگاه تان را تخلیه کنید.

این اطلاعات را با شیوه ای مثل ایمیل، ارسال از اپلیکیشن هایی که این کار را انجام می دهند مثل تلگرام، واتساپ یا چیزهایی از این دست، به آن کامپیوتری که قرار است این اطلاعات روی آن اجرا شود، برسانید و این اطلاعات را تعریف کند.

در این شیوه لازم است شما حتماً در نظر داشته باشید که دستگاه تان قابلیت ذخیره ی اطلاعات روی حافظه های جانبی را داشته باشد؛ مثلاً دستگاه جهان گستر سری B800 می تواند مجهز به حافظه ی جانبی SD کارت باشد.

سری رادن، از فلش مموری پشتیبانی می کند.

به این ترتیب، شما دیتا را وارد حافظه ی جانبی می کنید و به نرم افزار انتقال می دهید.

نکته ی مهم این است که در دستگاه جهان گستر، زمانی که بخواهند دیتا را از این طریق انتقال دهند، فایلی که ایجاد می کند برای دیگر نرم افزارها ناشناخته است؛

دیتا کاملاً امن جابجا می شود. این طور نیست که یک خروجی اکسل، ورد یا تکسی ایجاد کنند و این اکسل و ورد و تکس قابلت ویرایش در هر کامپیوتر دیگری را داشته باشد.

بلکه یک فایل ناشناخته ای تولید می کند، این فایل توسط خود نرم افزار جهان گستر شناسایی می شود، باز می شود و اطلاعاتش در حقیقت دیکد می شود؛

یعنی فایل، یک فایل کوچک رمزگذاری شده است. به این ترتیب، موقعی که ارتباط مستقیم بین کامپیوتر و دستگاه وجود ندارد، امنیت اطلاعات کاربر حفظ می شود.

برای مشاهده‌ی مقاله‌ی روش اتصال دستگاه حضور و غیاب به شبکه روی این کلمه کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.