نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز

نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز

نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز جهان گستر که با نام IO control شناخته می شود کامل ترین نسخه ی نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز است این نرم افزار با تنظیمات پیشرفته و امکانات گسترده امروز توسط بسیاری از مشتریان محترم جهان گستر استفاده می شود و به خوبی پاسخگوی نیاز های این مشتریان محترم می باشد.

این نرم افزار با بیش از ۲۰ سال سابقه و با زبان برنامه نویسی دلفی طراحی شده است. این نرم افزار به صورت یک فایل exe و یک فایل اجرایی بوده که نیازی به راه اندازی یا نصب پیچیده ای ندارد و تنها پیش نیازی که دارد نسخه ای از برنامه sql server است که می تواند از نسخه ۲۰۰۰ به بالا با توجه به نسخه سیستم عامل ویندوزی که قرار است برنامه روی آن نصب شود، بهره ببرد؛

 

نرم افزار حضور وغیاب تحت ویندوز IO control نسخه های متفاوتی دارد و با توجه به قفل سخت افزاری که در کنار نرم افزار به سیستمی که درحال استفاده از آن است متصل می گردد، قابلیت های متفاوتی در نرم افزار را در اختیار مشتریان قرار می دهد. به طور مثال در نرم افزار پایه امکان تهیه خروجی تکست و اکسل از گزارشات وجود ندارد اما در سایر نسخه های این نرم افزار ایم امکان وجود دارد، سایر تفاوت ها نیز به تعداد پرسنل، تعداد ساعت های کاری و غیره مربوط می شود که در توضیح قسمت های مختلف نرم افزار به آن ها می پردازیم.

در کلیه نسخه های نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز جهان گستر تنها یک کاربر ادمین برای نرم افزار وجود دارد که این کاربر تمام دسترسی های نرم افزار را در اختیار داشته و می تواند کلیه تنظیمات لازم را اعمال نماید. درواقع تنها در نسخه نرم افزار جامع جهان گستر این قابلیت وجود دارد که بتوان کاربرهای دیگری برای سیستم تعریف کرد و دسترسی های متفاوتی به آن ها داد و آن ها بتوانند با نام کاربری خودشان به نرم افزار لاگین کنند و یا امکان مشاهده، ویرایش یا حذف و سایر امکانات را با نام کاربری خودشان مشاهده نمایند. بعد از واردکردن رمز، منوهای نرم افزار به نمایش در می آیند.

 

نرم افزار به طور کلی به چند بخش تقسیم می شود؛ قسمتی برای ورود اطلاعات اولیه سازمان است مانند اسم شرکت، گروه بندی، افراد، شیفت و غیره. قسمت دیگری از نرم افزار قسمت ارتباط با دستگاه های جهان گستر و ارسال بخشی از آن اطلاعات اولیه به دستگاه است.

قسمت بعدی قسمت ویرایش اطلاعات و پردازش اطلاعات است که پس از اینکه ترددها از دستگاه تخلیه می شود، این اطلاعات مربوط به نرم افزار به بانک اطلاعاتی منتقل می گردند و این اطلاعات را می توانیم ایجاد، ویرایش، حذف و یا هرگونه تغییری که می خواهیم روی آن ها اعمال کنیم و در انتها می توان قسمت گزارش گیری که قسمت مهم نرم افزار است و تهیه خروجی و کارکرد و مواردی که مورد نیاز هر مجموعه ای است در این نرم افزار به دست آورد.