نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز

نرم افزار IO control برنامه ای است با بیش از ۲۰ سال سابقه که با زبان برنامه نویسی دلفی طراحی شده است. این نرم افزار به صورت یک فایل exe و یک فایل اجرایی بوده که نیازی به راه اندازی یا نصب پیچیده ای ندارد و تنها پیش نیازی که دارد نسخه ای از برنامه sql server است که می تواند از نسخه ۲۰۰۰ به بالا با توجه به نسخه سیستم عامل ویندوزی که قرار است برنامه روی آن نصب شود، بهره ببرد؛

در واقع sql 2000، ۲۰۰۵، ۲۰۰۸، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ و ۱۷ هم به طور کامل نرم افزار آن را پشتیبانی می کند و قابل استفاده است. به طور کلی می توان گفت روی همه سیستم عامل های این نرم افزار نصب می شود. البته ترجیح ما نسخه ای است که نسخه سیستم عامل از XP بالاتر باشد. به هر حال با توجه به مشکلاتی که سیستم عامل XP دارد، استفاده از سیستم عامل XP توصیه نمی گردد. در غیر این صورت ویندوزهای XP، ۷، ۸، ۱۰ و ویندوزهای سرور، تمامی نسخه های مربوط به آن ها نیز با نرم افزار ما کار می کنند و مشکلی در خصوص اجرا شدن نرم افزار وجود ندارد.

نرم افزار آی کنترل نسخه های متفاوتی داشته و در واقع با توجه به قفل سخت افزاری که در کنار نرم افزار باید به سیستمی که درحال استفاده از آن است و آن قفل وصل باشد، قابلیت های متفاوتی در نرم افزار به نمایش در می آید.

قفل های متفاوتی وجود دارد مانند قفل پایه، استاندارد، پیشرفته و جامع که هر کدام با توجه به نیاز هر مجموعه، امکانات خاصی را در اختیار مشتریان ما قرار می دهند؛ به طور مثال در نرم افزار پایه امکان تهیه خروجی تکست و اکسل از نرم افزار وجود ندارد اما در سایر نرم افزارها وجود دارد. بقیه تفاوت ها نیز به تعداد پرسنل، تعداد ساعت های کاری و غیره مربوط می شود که در قسمت های مختلف نرم افزار به آن ها می پردازیم.

در کلیه نرم افزار های تحت ویندوز جهان گستر تنها یک کاربر ادمین برای نرم افزار وجود دارد که این کاربر تمام دسترسی های نرم افزار را در اختیار داشته و می تواند کلیه تنظیمات لازم را اعمال نماید. درواقع تنها در نسخه نرم افزار جامع جهان گستر این قابلیت وجود دارد که بتوان کاربرهای دیگری برای سیستم تعریف کرد و دسترسی های متفاوتی به آن ها داد و آن ها بتوانند با نام کاربری خودشان به نرم افزار لاگین کنند و یا امکان مشاهده، ویرایش یا حذف و سایر امکانات را با نام کاربری خودشان مشاهده نمایند. بعد از واردکردن رمز، منوهای نرم افزار به نمایش در می آیند.

نرم افزار به طورکلی به چند بخش تقسیم می شود؛ قسمتی برای ورود اطلاعات اولیه سازمان است مانند اسم شرکت، گروه بندی، افراد، شیفت و غیره. قسمت دیگری از نرم افزار قسمت ارتباط با دستگاه های جهان گستر و ارسال بخشی از آن اطلاعات اولیه به دستگاه است.

قسمت بعدی قسمت ویرایش اطلاعات و پردازش اطلاعات است که پس از اینکه ترددها از دستگاه تخلیه می شود، این اطلاعات مربوط به نرم افزار به بانک اطلاعاتی منتقل می گردند و این اطلاعات را می توانیم ایجاد، ویرایش، حذف و یا هرگونه تغییری که می خواهیم روی آن ها اعمال کنیم و در انتها می توان قسمت گزارش گیری که قسمت مهم نرم افزار است و تهیه خروجی و کارکرد و مواردی که مورد نیاز هر مجموعه ای است در این نرم افزار به دست آورد.