۷ نکته ی کلیدی در خصوص اپلیکیشن حضور و غیاب برای مدیران :

در خصوص ۷ امکان کاربردی اپلیکیشن نرم افزار حضور و غیاب موبایلی برای مدیران باید گفت که مدیران علاوه بر اینکه به نوعی با اپلیکیشن حضور و غیاب درگیرند، احتمالاً خودشان نیز جزئی از افرادی هستند که در اپلیکیشن، حضور و غیابشان انجام می شود.

  1. مهم ترین نکته ای که شاید برای مدیران از سایر کارکنان اهمیت بیشتری داشته باشد، دقت گزارش نرم افزار است.

اینکه این نرم افزار گزارش هایش دقیق باشد، یعنی هزینه هایی که به واسطه ی حضور و غیاب به سازمان تحمیل می شود را به دقت محاسبه کند تا حقوق کارکنان ضایع نشود و اعتماد کارفرما و کارکنان بیشتر شود.

  1. بهتر است گزارش های خاص مدیر در نرم افزار وجود داشته باشد؛

به طور مثال، داشبوردی وجود داشته باشد که مدیر بتواند با یک نگاه به این داشبورد دریافتی کلی از وضعیت حضور و غیاب کارکنان داشته باشد.

  1. نکته ی دیگر اینکه نرم افزار، گزارش هایی را به صورت مقایسه ای ارائه دهد؛

یعنی مثلاً مؤلفه های خاصی را که برای مدیران هزینه ایجاد می کند مانند اضافه کار یا کارکرد را بین یک دوره ی زمانی با یک دوره ی زمانی مشابه مقایسه و بتواند ترند تغییرات را برای مدیر مشخص کند؛

هم چنین، اینکه تغییرات به چه صورتی بوده است: افزایشی، کاهشی، یا ثابت بوده یا تغییری نداشته ایم را نشان می دهد.

در حقیقت، بتواند مقایسه ای بین مؤلفه های مختلف داشته باشد.

اگر بتواند مقایسه ی مؤلفه های مختلف را در خود داشبورد نرم افزار نشان دهد نیز مزیت بسیار خوبی است.

  1. مزیت خوب دیگر اینکه نرم افزار این امکان را فراهم کند که مدیر به صورت فعال در جریان وضعیت حضور و غیاب قرار بگیرد؛

به این معنا که بهتر است نرم افزار این امکان را داشته باشد که مدیر بسته به سطح دسترسی و سطح مدیریت بتواند درخواست های مرخصی، مأموریت، اضافه کار، و … را ببیند و تأیید کند و به این ترتیب، در جریان اتفاقاتی که در سازمان در حوزه ی دستگاه حضور و غیاب افتاده یا قرار است بیفتد، قرار بگیرد.

نکته ی دوم اینکه بتواند نظر خودش را در قالب سیاست های تشویقی و تنبیهی در نرم افزار اعمال کند؛

امکان دارد سرپرست یا مدیر یک واحد بخواهد درخواستی بدهد به طور مثال مبنی بر اختصاص اضافه کار یا تشویقی، اختصاص مرخصی تشویقی.

یا در قالب تنبیه به طور مثال کسر اضافه کار یا کسر مرخصی از کارکنان.

باید در قالب نرم افزار این امکان برای او وجود داشته باشد که بتواند این سیاست ها را ببیند، تأیید کند، تغییر دهد، یا رد کند.

  1. نکته ی دیگری که شاید برای مدیران مهم باشد، این است که بتوانند سیاست های کلی خودشان را در قالب آیین نامه های حضور و غیاب کارکنان در نرم افزار مشخص و ثبت کنند؛

به طور مثال، امکان دارد مدیری این سیاست را داشته باشد که کارکنان از امکان شناوری بهره ببرند.

یا اگر بخواهد کسر کار تا اندازه ای بخشیده شود، یا امکانات تشویقی یا تنبیهی کنترلی مختلفی را که مد نظرش هست، بتواند از طریق نرم افزار اعمال کند و کارمندان هم از اعمال این ها مطلع و درگیر این موضوعات شوند. این هم می تواند مزیت خوبی باشد.

  1. شاید به عنوان نکته ی ششم بشود گفت که نرم افزار بتواند وضعیت سازمان را به صورت آنلاین بررسی کند.

شاید برای برخی از مدیران این مورد اهمیت داشته باشد که در لحظه چه اتفاقی دارد در سازمان رخ می دهد.

در این لحظه که دارد تصمیمی مبنی بر اتفاق هایی خاصی به طور مثال تعطیلی روز خاص، اضافه کار دادن به واحد خاص، یا … می گیرد، بتواند گزارش های فوری و گزارش های حضور و غیابی را در قالب داشبورد های مدیریتی و چیزهایی از این دست دریافت کند. این هم می تواند نکته ی مفیدی برای مدیران باشد.

  1. در آخر، بعضاً پیش می آید که مدیران نسبت به عملکرد افراد خاصی حساس هستند.

حالا این افراد می توانند افرادی باشند که سابقه ای ذهنی نزد مدیر ایجاد کرده اند یا اینکه افراد تاثیرگذاری برای سیستم هستند.

مدیر برایش مهم است که این افراد حضور دارند یا ندارند، مأموریت هستند، مرخصی هستند، به چه صورتی آمد و رفت می کنند و در کل، بتواند وضعیت این افراد خاص را از طریق نرم افزار بررسی و نرم افزار گزارش های خاص این افراد را برای مدیر ایجاد کند. این هم جزو مواردی است که می تواند برای مدیران مفید باشد.

با توجه به ۷ امکان کاربردی اپلیکیشن نرم افزار حضور و غیاب برای مدیران در بالا ذکر شد، شما می توانید بهترین اپلیکیشن مورد نظر را نیز تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.