در مقاله‌های قبلی دانستیم که چرا مدیران به استفاده از دستگاه‌ حضور و غیاب روی آورده‌اند و این که چرا لازم است شما به عنوان مدیر و برنامه‌ریز یک سازمان از دستگاه‌های حضور و غیاب استفاده کنید. در ادامه و در مقاله‌های منتشر شده‌ی بعدی با دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و دستگاه کنترل تردد عنبیه آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین مدل‌های دستگاه حضور و غیاب با عنوان دستگاه کنترل تردد کارتی را بررسی کنیم. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید تا این دستگاه را به خوبی بشناسید و با مزایا و معایب آن، به طور کامل، آشنا شوید.

دستگاه کنترل تردد کارتی چیست؟

دستگاه حضور و غیاب کارتی

دستگاه حضور و غیاب V800

۰ تومان

دستگاه کنترل تردد کارتی، یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین سیستم‌های حضور و غیاب در کشور است. عملکرد این دستگاه بدین صورت است که: کارتی برای کارمند صادر می‌شود و اطلاعات شخصی کارمند در آن کارت ذخیره می‌گردد.
در بعضی از سازمان‌ها با چاپ نام و سمت کارمند بر روی این کارت، از این کارت به عنوان کارت شناسایی افراد در سازمان استفاده می‌شود!

انواع دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی

در این بخش تصمیم داریم انواع مختلف و رایج دستگاه حضور و غیاب کارتی را به شما معرفی کنیم و طرز عملکرد آن‌ها را به طور خلاصه توضیح دهیم:

ساعت‌های بارکدی حضور و غیاب:

با کشیدن کارت بارکد روی ریدر ساعت، ساعت ورود و خروج شما در حافظه‌ی ساعت ذخیره می‌شود.

ساعت‌های کارتی حضور و غیاب بدون تماس:

با گرفتن کارت در فاصله‌ی حداکثری ۱۰ سانتی متر در نزدیکی کارتخوان دستگاه، ساعت ورود و خروج ثبت می‌شود.

ساعت‌های حضور و غیاب کارتی مغناطیسی:

در این نوع از دستگاه‌های حضور و غیاب با کشیدن کارت به کارتخوان مغناطیسی، ساعت ورود و خروج فرد در سیستم ثبت می‌شود.

ساعت‌های حضور و غیاب بدون تماس، با تگ:

تگ به یک قطعه مانند جاسوییچی گفته می‌شود که در آن یک مدار بدون تماس جاسازی شده است و همانند ساعت‌های حضور و غیاب بدون تماس، زمانی که تگ را در نزدیکی دستگاه کارتخوان بگیرید ساعت ورود و خروج شما در سامانه ثبت می‌شود. مقاومت تگ‌ها، معمولا بیشتر از کارت‌های حضور و غیاب است.

مزایای دستگاه حضور و غیاب کارتی

با این که این دستگاه‌ها از قدیمی‌ترین دستگاه‌های حضور و غیاب محسوب می‌شوند و پس از آن‌ها مدل‌های پیشرفته‌تر و بهتری به بازار امده است؛ اما هنوز هم این دستگاه‌ها طرفداران مخصوص به خود را دارند. عواملی از قبیل کمتر بودن قیمت نسبت به سایر دستگاه‌ها، سهولت کارکرد و عمر مفید طولانی از مزایای دستگاه حضور و غیاب کارتی هستند.

کلام پایانی

در کل این شما هستید که به عنوان مدیر یک مجموعه باید تصمیم بگیرد کدام دستگاه حضور و غیاب می‌تواند برایتان بیشترین استفاده و کاربرد را داشته باشد. سعی ما از نگارش مقاله‌های این چنینی این است که کمک کوچکی به شما در راه شناختن این دستگاه‌ها کنیم و با معرفی هر کدام و بیان ویژگی‌های منحصر به فرد هر مدل، فرآیند انتخاب را برایتان آسان سازیم.

فراموش نکنید که کارشناسان ما در شرکت جهان گستر پارس، آماده‌ی ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان در خصوص خرید دستگاه می‌باشند.

همچنین شما با مراجعه به صفحه‌ی اصلی سایت ما می‌توانید دموی هر محصول را مشاهده کرده و مناسب‌ترین محصول را خریداری کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *