امروزه،  یکی از معضلاتی که سازمان‌ها و شرکت‌های به نام، با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، تقلبات و خطاهایی است که بر اساس ساعت ورود و خروج اشتباه مورد محاسبه قرار می‌گیرد.
در نتیجه تمام سازمان‌ها بر آن شدند تا از دستگاه‌های حضور و غیاب استفاده کنند تا احتمال خطا و تقلب کارمندان را، به حداقل برسانند.
با پیشرفت علم، هر روزه نوع جدیدی از دستگاه‌های حضور و غیاب وارد بازار می‌شود.

محصولات جهان گستر

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چیست؟

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، یکی از جدیدترین فناوری‌های امنیتی، مبتنی بر فناوری ارتباطات هستند.
این دستگاه‌ها، ویژگی‌ها و الگوی صورت هر شخص را ثبت می‌کنند و در حافظه‌ی خود نگه می‌دارند.
بدین شکل که زمانی که کارمند در مقابل دستگاه قرار می‌گیرد، دستگاه یک نقشه‌ی مختصاتی از اجزای صورت او برای خودش ترسیم می‌کند و در حافظه‌اش ذخیره‌سازی می‌نماید.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چگونه کار می‌کند؟

شیوه‌ی عملکرد دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره به شرح زیر است:

۱. تصویربرداری یا اسکن اولیه چهره

اولین گام برای این که بتوانید از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده کنید این است که در مقابل دوربین و صفحه‌ی اسکنر دستگاه بایستید تا دستگاه بتواند تصویر صورت شما را اسکن کند و در حافظه‌ی خود ذخیره کند.
با استفاده از این گام، تصویر اولیه و اصلی شما در حافظه‌ی دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، ذخیره می‌شود.

۲. بررسی تصویر با استفاده از الگوهای الگوریتم ذخیره شده در دستگاه

پس از این‌که دستگاه تصویر شما را در حافظه‌اش ذخیره کرد؛ در این مرحله نوبت به آن می‌رسد که تصویر شما را با الگوریتم‌های تعریف شده در حافظه‌اش مطابقت دهد و سعی کند نظمی در بین اجزای صورتتان پیدا کند که فقط مختص به خود شماست.
جالب است بدانید اگر تصویر شما در حافظه‌ی دستگاه، مدل‌سازی و ذخیره شود؛ با هر تغییر ظاهر جزئی (مثل بلند شدن ریش، رشد مو یا استفاده از لنزهای زیبایی) باز هم می‌تواند شما را شناسایی کند.
دلیل این اتفاق هم بسیار ساده است! دستگاه بین اجزای بیولوژیکی صورت شما نظمی را پیدا می‌کند که دو ویژگی دارد: اولا برای هر فرد مختص خود اوست. دوما با تغییرات ظاهر و گذشت زمان، تغییری در الگوریتم شناسایی شده برای دستگاه به وجود نمی‌آید.

برای مثال فاصله‌ی بین چشمان شما، فقط مختص خود شماست و با گذشت زمان کوچکترین تغییری نمی‌کند.

۳. ذخیره تصویر ورودی، به عنوان فاکتور هویت شما

اکنون که دستگاه تصویر شما را اسکن کرده و با استفاده از الگوریتم‌های ذخیره شده، آن را مدل‌سازی کرده است؛ حال شما در هر زمان و هر مکان ممکن، که به دستگاه مراجعه کنید؛ دستگاه چهره‌ی شما را شناسایی می‌کند.

۴. گرفتن تصویر جدید و مقایسه با تصویر ذخیره شده در حافظه‌ی دستگاه

اکنون که دستگاه تصویر قبلی شما را در حافظه‌ی خود ذخیره کرده است؛ به اصطلاح دستگاه دیگر شما را می‌شناسد و به عبارتی ورود و خروج شما به سازمان مربوطه را مجاز می‌داند.

همان طور که دیدید دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره از فناوری پیچیده‌ای برای احراز هویت افراد، استفاده می‌کنند اما کار کردن با آن‌ها بسیار راحت است.

در این بخش از مقاله سعی کردیم تا نحوه‌ی عملکرد دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره را به ساده‌ترین زبان ممکن برایتان تشریح کنیم.

دستگاه حضور و غیاب ارزان
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

سخن پایانی

ما در این مقاله بر آن بودیم تا دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره را به شما معرفی کنیم و شما را برای خرید محصول مورد نظر خود یاری کنیم. ابتدا دانستیم دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چیست! سپس با نحوه‌ی عملکرد دستگاه آشنا شدیم و سپس برای آشنایی بیشتر با محصول مزایا و معایب آن را یک به یک بررسی کردیم.

شما همین الان می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان ما برای خرید دستگاه حضور و غیاب بهره‌مند شوید. پس وقت را تلف نکنید و همین امروز اولین قدم را برای صرفه‌جویی در هزینه‌‌های سازمان خود بردارید.

تلفن: ۴۱۳۹۲۰۰۰-۰۲۱

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *