پیش از این و در مقاله‌های قبلی با انواع مختلف دستگاه‌ حضور و غیاب  آشنا شدیم و مزایا و معایب هر کدام را شناختیم. اما همان‌طور که می‌دانید تکنولوژی هیچ‌گاه در یک نقطه‌ی خاص متوقف نمی‌شود و هر روز در حال پیشرفت و توسعه است.

در این مقاله تصمیم داریم با نوع دیگر و جدیدتری از دستگاه‌های حضور و غیاب با عنوان دستگاه کنترل تردد عنبیه آشنا شویم و مزایا و معایب آن را به شما معرفی کنیم.

در حال حاضر، این دستگاه از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی موجود در بازار استفاده می‌کند. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

دستگاه کنترل تردد عنبیه چیست و چگونه کار می‌کند؟

دستگاه تشخیص عنبیه از جدیدترین تکنولوژی برای حضور و غیاب کارمندان یک شرکت استفاده می‌کند. پیش از این گفتیم که نسل جدید دستگاه‌های حضور و غیاب به استفاده از ویزگی‌های بیولوژیکی هر فرد برای شناسایی روی آورده‌اند و تا به امروز با شناسایی دستگاه حضور  غیاب اثر انگشتی و تشخیص چهره، عینا این مطلب را مشاهده کردیم.

علاوه بر اثرانگشت و خطوط چهره، یکی دیگر از ویژگی‌های بیولوژیکی که برای هر فرد، فقط مختص به خود اوست؛ الگوریتم و الگوی عنبیه‌ی چشم شخص است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حتی الگوریتم خطوط عنبیه‌ی هر دو چشم یک شخص یکسان نیست و الگوی چشم چپ با الگوی چشم راست تفاوت دارد.

دستگاه کنترل تردد عنبیه از تشخیص هویت با عنبیه چشم برای شناسایی کارمندان یک سازمان استفاده می‌کند و ساعت ورود و خروج آن‌ها را کنترل می‌کند. این دستگاه با اسکن داخل چشم شما، خطوط عنبیه را شناسایی و مدل‌سازی می‌کند و به صورت کدهای خاصی در حافظه‌ی خود ذخیره می‌کند. هر زمان که شما به این دستگاه مراجعه کنید، دستگاه با استفاده از سنسور تشخیص عنبیه چشم، شما را شناسایی کرده و حضورتان را ثبت می‌کند.

در این دستگاه، امکان انجام کوچکترین تقلبی تا به امروز وجود نداشته است؛ زیرا تقلید الگوریتم عنبیه یک شخص عملا محال و غیر ممکن است. به همین دلیل این دستگاه از امنیت و دقت بالایی برخوردار است.

آموزش کار با دستگاه حضور و غیاب جهان گستر
دستگاه کنترل تردد عنبیه

 قیمت دستگاه کنترل تردد عنبیه

بی‌شک یکی از مهم‌ترین عوامل در خرید یک محصول، توجه به قیمت آن است. شما نیز به عنوان یک کاربر دستگاه حضور و غیاب، حقی مسلم در دانستن و تحقیق کردن درباره‌ی قیمت دستگاه‌ها دارید. اما توصیه‌ی ما به شما این است که کیفیت را فدای قیمت ارزان یک محصول نکنید.

اگر همین حالا قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب را در اینترنت سرچ کنید؛ با لیست بلند و بالایی موجه می‌شوید که هم شامل کالاهای با کیفیت ایرانی  و هم شامل کالاهای چینی هستند. اگر نگاه دقیقی به این لیست قیمت‌ها بیندازید می‌بینید که کالاهای چینی تفاوت قیمت زیادی با کالاهای با کیفیت ایرانی دارند! (در حدود یک میلیون یا کمتر)

در نتیجه مدیرانی که همواره به دنبال خرید محصولی با قیمت مناسب هستند؛ بلافاصله تصمیم به خرید کالای چینی می‌گیرند و به خیال خودشان یک میلیون هم سود می‌کنند و در جیبشان می‌گذارند. اما این مدیران نمی‌دانند که همین کالای چینی ارزان، پس از گذشت مدتی بلای جانشان می‌شود و مجبور می‌شوند دستگاه جدیدی را تهیه کنند!

همان‌طور که همیشه هم گفته‌اند:هیچ ارزانی بی‌علت نیست!

چه بسیار مدیرانی که اقدام به خرید کالای چینی کرده‌اند و پس از مدتی به دلیل نبودن قطعات یدکی، سیستم پشتیبانی نامناسب و یا قدیمی شدن نرم‌افزار، دستگاه را کنار گذاشته و به سراغ ما آمده‌اند تا دستگاه جدیدی تهیه کنند.

پس شما این اشتباه را نکنید و یکبار برای همیشه، دستگاهی باکیفیت و مناسب برای سازمانتان تهیه کنید و با این کار از هزینه‌تراشی‌های بیهوده برای خودتان و سازمان جلوگیری کنید.

کلام پایانی

در این مقاله هم مانند سایر مقاله‌های پیشین، تلاش ما بر این بود تا یکی دیگر از انواع دستگاه‌های حضور و غیاب، به نام دستگاه کنترل تردد عنبیه را به شما معرفی کنیم و مزایا و معایب آن را برای شما بیان کنیم تا شما بتوانید با شناسایی چالش‌های پیش رو، مناسب‌ترین دستگاه حضور و غیاب را برای سازمان خود تهیه کنید.

پس از خواندن این سلسله مقاله‌ها اگر باز هم برای انتخاب محصول مورد نظر خود تردید داشتید می‌توانید با شماره‌ی زیر تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *